Volg ons
Onderzoek

DeLonghi heeft veruit populairste espressoapparaten

door Lucas Hendriks

DeLonghi was in 2013 het populairste merk van espressoapparaten bij bezoekers van BesteProduct.nl. 28,6% van de bezoekers van de productgroep espressoapparaten klikten door naar een webwinkel van een espressoapparaat van DeLonghi. Dat aandeel is opmerkelijk, aangezien DeLonghi in 2012 met een clickshare van 12,7% nog de tweede plaats achter Krups bezette.

Consumenten kunnen op BesteProduct de prijzen van webshops van espresso-apparaten vergelijken. We hebben voor dit artikel onderzoek gedaan naar het aantal kliks op een webwinkel en het aandeel van elke fabrikant. We hebben het aantal kliks van 2013 (1 januari t/m 31 december) vergeleken met de kliks van 2012.

Populaire merken espresso-apparaten 2013
Afbeelding: Op basis van de klikjes naar webwinkels op BesteProduct.nl is DeLonghi duidelijk de winnaar.

DeLonghi met kop en schouders boven concurrent

Met ruim een verdubbeling van het aantal kliks naar 28,6% heeft DeLonghi in 2013 de concurrentie ver achter zich gelaten. Nummer twee Krups heeft met ruim 12 procent minder dan de helft. DeLonghi staat daarnaast met liefst drie apparaten in de top 5 van meest populaire espressoapparaten. Een deel van de populariteit van DeLonghi is te verklaren door het grote aantal espressoapparaten op de site van BesteProduct.nl: 16,4%. Krups volgt met 10,5%. DeLonghi zorgt er daarnaast met diverse campagnes voor dat het merk top off mind is bij espressoapparaten. De fabrikanten maakt veel meer producten op de markt zoals broodroosters, friteuses en ovens, maar veel consumenten kennen DeLonghi van de espressoapparaten. Dat komt tot uiting bij de populariteit onder bezoekers van BesteProduct.nl.

Tabel: populaire merken espresso-apparaten op BesteProduct.nl
MerkClickshareGemiddelde prijsAantal producten in ranglijstAandeel in de ranglijstenVerhouding clickshare t.o.v. aantal producten
DeLonghi28.6%€385.2472 16.4%1.7
Krups12.9%€258.8346 10.5%1.2
Philips10.4%€789.33 6 1.4%7.6
Jura9.2%€ 1,203.3022 5.0%1.8
Siemens7.0%€902.0825 5.7%1.2
Magimix5.1%€177.2619 4.3%1.2
Bosch2.7%€477.8228 6.4%0.4
Melitta2.6%€673.88 9 2.1%1.3
Miele2.5%€985.00 5 1.1%2.2
Gaggia2.3%€920.6411 2.5%0.9
Nivona2.0%€862.4213 3.0%0.7
Saeco1.9%€511.61 9 2.1%0.9
WMF1.1%€1,409.50 8 1.8%0.6
Quickmill0.9%€787.0010 2.3%0.4
Severin0.9%€381.2113 3.0%0.3
Solac0.8%€210.19 5 1.1%0.7
Electrolux0.8%€79.00 2 0.5%1.7
Graef0.8%€384.83 6 1.4%0.6
Ascaso0.8%€530.7315 3.4%0.2
Solis0.7%€423.67 3 0.7%1.0
FrancisFrancis0.7%€276.70 7 1.6%0.4
Bezzera0.6%€959.00 4 0.9%0.6
Overige4,9%-100 22.8%0.2
Totaal100.0%-438 100%100

Philips bezig aan een opmars

Philips kan niet tippen aan onovertroffen prestatie van DeLonghi, maar is wel bezig aan een opmerkelijke opmars. In een jaar tijd is het aandeel in de kliks gestegen van ruim 6 naar ruim 10 procent. Die opmars kan niet los worden gezien van de media-aandacht die Philips heeft besteed aan haar espresso-apparaten. In tegenstelling tot Philips daalt de populariteit van concurrent Krups. In vergelijk met 2012 scoorde Krups in 2013 3% minder kliks. Niettemin neemt de fabrikant nog altijd de tweede plek in.

Budgetmerken niet de voorkeur bij consument

Consumenten blijken voor espressoapparaten bereid om meer geld uit te geven. Budgetmerken zoals Electrolux en Solac blijven achter in het aantal klikjes ten opzichte van haar concurrenten. Uitzondering is Magimix. Met een gemiddelde prijs van 177,- scoort Magimix 5,1% van alle kliks.

Tabel: clickshare van populaire merken in 2012 en 2013
MerkClickshare 2013Clickshare 2012VerschilVerandering
DeLonghi28.6%12.7%15.8%124.4%
Krups12.9%15.4%-2.5%-16.1%
Philips10.4%6.6%3.8%57.7%
Jura9.2%4.5%4.7%103.5%
Siemens7.0%7.0%0.0%0.0%
Magimix5.1%4.3%0.8%17.1%
Bosch2.7%5.3%-2.6%-48.6%
Melitta2.6%1.6%1,0%56.4%
Miele2.5%1.6%0.9%51.7%

DeLonghi met drie producten in top 5

DeLonghi bewijst nog maar eens haar populariteit met drie producten in de top 5 van populairste espressoapparaten. Jura staat met de Impressa J9, ondanks haar stevige prijskaartje, op een verrassende vierde plaats. Ook de Caffeo Bistro van Melitta is populair. Dit is wel een van de weinig populaire apparaten van Melita, aangezien het in totaal slechts 2,6% van de kliks kreeg.

Tabel: de vijf populairste espresso-apparaten van 2013
ProductPrijs
DeLonghi ECAM 23.450 639,-
DeLonghi ECAM 22.110 340,-
DeLonghi EN520 199,-
Jura Impressa J9 1819,-
Melitta Caffeo Bistro 629,-

Philips, Jura en Krups best beoordeeld

Philips en Jura worden door consumenten het hoogste beoordeeld. BesteProduct verzamelt gebruikersreviews en toont daarnaast de reviews van de bezoekers van Kieskeurig.nl. Beide merken scoren bij de gebruikersreviews gemiddeld een 8,6. Krups scoort met een 8,5 weliswaar iets lager, maar Krups behaalde die gemiddelde score op basis van ruim 1300 reviews. De vierde plek is behaald door DeLonghi, dat met een dikke 8.

Tabel: gebruikers- en expertscore van de merken
Merkgemiddelde gebruikersscoreAantal gebruikerstestengemiddelde expert scoreaantal expertstesten
DeLonghi8,27187,931
Krups8,51303839
Philips8,6517,82
Jura8,6728,17
Siemens7,91268,13
.
blog comments powered by Disqus